İşte iddianamenin tam metni!

İşte iddianamenin tam metni Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına ilişkin 31'i tutuklu 93 kişi hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.
Mahkeme kararını, 15 gün süresinin dolmasını beklemeden alırken, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fikret Seçen, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin futbolda şike iddialarına ilişkin olarak hazırlanan iddianameyi kabul ettiğini bildirdi.
İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR

Şike soruşturması, Almanya'da başlatılan bahis soruşturmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayeti üzerine başladığı belirtilen iddianamede, iki bölümden oluşuyor.

İlk bölümde Olgun Peker liderliğindeki suç örgütü ve Türk futboluna ilişkin bilgiler yer alırken ikinci bölüm ise 148. sayfadan sonra başlıyor ve Aziz Yıldırım'ın başında olduğu çeteden bahsediliyor.
İŞTE 410 SAYFALIK İDDİANAME! TIKLAYIN...
ŞİKENİN ŞİFRELERİ: TARLA, İŞÇİ, DİKİM

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 'Futbolda Şike' iddianamesinde ilginç detaylar bulunuyor. Buna göre Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bazı konuşmalarında tarla, işçi ve dikim ifadelerinin şifre konuşmalar olduğu ortaya çıktı. Savcı Mehmet Berk'in hazırladığı iddianamede, Aziz Yıldırım hakkında yapılan teknik takip çalışmalarında bazı konuşmalar tespit edildi. Yıldırım'ın Fenerbahçe yöneticisi İlhan Yüksel Ekşioğlu'nun ile yaptığı konuşmalarda "Tarladaki İşçiler" ve "Ne Zaman Böyle Dikim Yapsak Olmuyor" şeklinde şifreli konuştuklarına dikkat çekildi. Yapılan çalışmalar sonucunda bu şifreli konuşmalar şöyle değerlendirildi: "Bu ifadelerin futbol maçlarında yapılan şike faaliyetleri ile ilgili olduğu, İşçi olarak tabir edilenin futbolcu, tarla olarak tabir edilenin futbol maçı, dikim olarak konuşulan konunun ise şike yapılması anlamlarına geldiği tespit edilmiştir."
İddianameye göre şikenin kodları

Şike parası almanın kodu: Kahve içmek
Aziz Yıldırım: Şirket CEO'su ya da 'bir numara'
Futbolcular: İnşaat işçisi veya mağdur

YORUMLAR Yorum yapın

  • Bu haber için yapılmış yorum bulunmamaktadır.
    Yorum yapmak için tıklayın.